Guarana - prášek ze semínek

Guarana - prášek ze semínek Guarana - prášek ze semínek

Guarana - prášek ze semínek

Výrobce: Stimulanty
Stimulanty

Varianta Cena Dostupnost Množství Koupit

200 g 250,- Kč Skladem

400 g 500,- Kč Momentálně nedostupný

600 g 750,- Kč Momentálně nedostupný

1000 g 1250,- Kč Momentálně nedostupný

Podrobný popis:

Guarana - prášek ze semínek
(Paulinie nápojná, Kurura nápojná, Paullinia cupana, Paullinia crysan, Paullinia sorbilis, Guarana, Brazilské kakao, Quarana, Quarane, Fruits of Youth, waranna, wanna) 

Paulinie nápojná je keř nebo malý strom z čeledi medýlníkové, původem z Venezuely severní Brazílie. Semena jsou známa jako guarana. Semena guarany jsou stimulantem centrální nervové soustvy. Guarana hraje důležitou roli v kulturách brazilských kmenů Tupi a Guaraní.  Tyto kmeny věří, že tato rostlina je magická, léčí střevní problémy a působí jako prostředek nabytí síly. Vypráví také báji o 'Božském dítěti', které bylo zabito hadem a jehož oči daly vzniknout této rostlině.

Guarana je známá pro své povzbuzující účinky, snižuje únavu, udržuje pozornost a bdělost. Je vhodná při nervových vypětí, při depresích a může se použít při rekonvalescenci po dlouhé nemoci. Může tišit menstruační bolesti. Kladně působí na nervový i tělesný stav, stimuluje mozkové funkce a podporuje mozkovou činnost. Likviduje v těle volné radikály, napomáhá při průjmech. Je vhodná pro studenty, kteří mají před důležitou zkouškou. Guarana zlepšuje paměť a soustředění. Dále může být Guarana součástí redukčních diet, protože snižuje chuť k jídlu a stimuluje odbourávání tuků. V Brazílii ji užívají jako výborné afrodiziakum.

Guarana pomáhá každý den v situacích, kdy to nejvíce potřebujete. Moderní způsob života nás každodenně vystavuje situacím, kdy cítíme stres, únavu, nedostatek energie nebo neschopnost soustředění. Guarana je právě v těchto chvílích vynikajícím pomocníkem, který zmíněné problémy účinně eliminuje a stimuluje váš organismus k vyššímu fyzickému i mentálnímu výkonu.

  • při mentální námaze - způsobené studiem, při celodenní práci na počítači, tvůrčí nebo vědecké činnost
  • při fyzickém vypětí - u namáhavé nebo dlouhodobé manuální práce, při sportu a tréninku, při regeneraci
  • při řízení auta - na dlouhých cestách, ale i při jiných stereotypních činnostech vyžadujících zvýšenou bdělost
  • při migrénách - nebo bolesti hlavy při kocovině, ve stresu, depresi, napětí či špatné nálad

Guarana v prášku se pije rozmíchaná v teplém mléce s cukrem. 1 čajová lžička, což odpovídá 2,5 - 3 gramům se přidá do mléka a vznikne lahodný energetický nápoj. Prášek se sice většinou úplně nerozpustí a zbyde po něm lógr, výsledná chuť' je ale více než lahodná. Ve formě čaje se nechá vychladnout a pro zesílení ještě přidáme citron a osladíme medem. Otrlejší jedinci si mohou nasypat lžičku rovnou do pusy a zapít.

Guaranová semínka se jednoduše rozžvýkají v ústech a účinné látky se do těla dostanou rychleji. Stimulační účinek má rychlejší nástup, protože guaranové semínko se vstřebává přes sliznici. Dejte si však pozor na to, že semínka jsou tvrdá, proto je dobré jej chvíli cucat v ústech. Druhý způsob je semena si nadrtit a jednu čajovou lžičku přidat do libovolné tekutiny.

Upozornění: při užívání vzniká tolerance, proto je dobré jednou za čas užívání vysadit nebo zvyšujte dávky, abyste dosáhli rovnocenného nabuzení jako napoprvé. Přehnaným množstvím snižujete pozitivní stránky stimulace a začne převažovat nervozita s podrážděností. Guarana se nesmí užívat během těhotenství a kojení. Jelikož obsahuje kofein, neměli by ji užívat lidé alergičtí na kofein. Opatrně by ji měli užívat lidé se srdečními problémy, vysokým krevním tlakem, vředy a lidé trpící cukrovkou a epilepsií. Dále je také důležité jestli jste pravidelnými uživateli kávy, v takovém případě mírně navyšte dávky.

Můžete si u nás zakoupit také odměrku či kapsličky.

Více informací o účincích na lidský organismus, užití a zdravotních kladech zde nemůžeme dle nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 uvádět.


 

Novinky v nabídce

Podobné produkty

Kamenné prodejny

prodejna Brno

Brno
Čechyňská 361/16, Brno - střed
(zastávka Zvonařka)

 

 

prodejna Opava

Opava
Nákladní 438/17, Opava

 

Olomouc
Komenského 927/19, Olomouc

 

Kontakt

Provozovny